12-Aralık-2013, 00:14 - 
KUR’AN-I KERİM MEAL BİLGİ YARIŞMASI

KUR’AN-I KERİM MEAL BİLGİ YARIŞMASI

Gerze İlim Yayma Cemiyetinden Kur'an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması

Gerze İlim Yayma Cemiyetinden yapılan açıklamada, Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında mart ayında Türkiye Geneli Ödüllü Kur'an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması düzenleneceği bildirildi.

Geçen sene Ömer Nasuhi Bilmen'in Büyük İslam İlmihali adlı eseri üzerinden hazırlanmış olan ve 87 bin 14 katılımcının katılımı ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilen Ufka Yolculuk Kültür Yarışmalarının konusunun bu yıl Ku'ran-ı Kerim Meali olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz yıl Çorum’da liseler arasında düzenlenen Meal Bilgi Yarışması bu sene tüm Türkiye’de düzenleniyor. Zinde Gençlik Derneği ve Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu tarafından düzenlenen yarışmayı Sinop’ta İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Sinop İmam-Hatipliler Derneği ile yapılan protokol çerçevesinde İlim Yayma Cemiyeti Gerze Şubesi organize edecektir” denildi.

İlim Yayma Cemiyeti Gerze İlçe Temsilcisi Enver Öz , “Toplumun her kesimini Allah’ın (c.c.) son mesajı ile buluşturmak, Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okuma konusunda farkındalık oluşturmak, toplumun Kur’an algısını, Allah’ın (c.c.) “oku” emrindeki muradına muvafık hale getirmek, Kur’an- Kerim’in hayatımızın her anında bize en önemli rehber olduğunu göstermek için Kur’an’ı Kerim meali üzerinden yarışma tertip edilecek” dedi.

Ufka Yolculuk 2-Kur’an-ı Kerim Meal Yarışması 14 yaş ve altı, 14-19 yaş, 19 yaş üzeri ve din görevlileri olmak üzere 5 kategoride yapılacak.

9 Mart 2014 Pazar günü tüm Türkiye’de aynı saatte ve soru kitapçığı tarzında gerçekleştirilecek yarışmaya son başvuru tarihi 31 Ocak 2014 olarak belirlenmiştir. Sınavda yaş gruplarına göre belirlenmiş surelerden çoktan seçmeli 100 soru sorulacaktır. Umre, altın, tablet bilgisayar, para gibi ödülleri bulunan yarışmada dereceye girenlere hem Türkiye genelinde hem de il düzeyinde ödüller verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı ile hazırlanan protokol kapsamında okullarda sınav usulüyle gerçekleştirilecek yarışmaya www.ufkayolculuk.comweb adresinden kayıt yapılabileceğini ifade eden Enver Öz, herkesi Kur’an farkındalığı oluşturmak için yarışmaya davet etti.
YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gerzenin Sesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Huzur İçin Bir Araya Geldiler FESTİVAL PROGRAMI BELLİ OLDU Genel Cerrah Göreve Başladı Şehit Nurullah Saraç’ta Görkemli Kutlama
 
Reklam Alanı 6


 
YAZARLARIMIZ
Y
Şükrü Dikici
MUTLU SİNOP
Y
Bekir_Demirci
Bir De Böyle Bakalım…
Y
Kaymakamlıktan Kömür ve Gıda Yardımı
Y
Piknikte Buluştular
Y
Kaymakam Bayraktar Göreve Başladı
Y
Ramazan Eğlencelerine Yoğun İlgi
Y
Bu Kez Polis Hastanın Ayağına Geldi
 
REKLAM ALANI-2
 
Facebook
 
ÖZEL RÖPORTAJ
Şahin, Dikmen İlçemizi Anlatıyor
Şahin, Dikmen İlçemizi Anlatıyor
Şahin Sinop ve Gerze'nin Ardından şimdi de Dikmen İlçesini Anlatıyor
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
FOTO GALERİ
Nöbetçi Eczaneler

 

Adres : Sinop / Gerze
Tel :0368 718 51 10 - 0542 411 65 19
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]